Liperin uuteen yläkouluun asennetaan kattoelementtejä n. 1000 m2. Vedeneristyksen aluskermi oli asennettu tehtaalla valmiiksi, ja työmaalla asennetaan vielä pintakermiksi Kerabit 5000 TOP. Projektiin kuuluu lisäksi konesaumapeltikattoa n 4200 m2, sisäänkäyntilippoja n 500 m2, kattoturvatuotteiden asennuksia sekä vesikattojen pellitystöitä.
Referenssit |
Katto
Liperin uusi yläkoulu
Liperin uusi yläkoulu sai uuden elementtikaton.
Projektiin liittyvät palvelut ja ratkaisut
Katto
Urakoimme ja peruskorjaamme valtakunnallisesti kaiken tyyppiset katot sekä toteutamme pihakannet.
Tutustu palveluun
Bitumikatot
Bitumikermikatot kuuluvat erityisosaamisalueeseemme, ja palveluvalikoimamme kattaa kaikki rakennetyypit ja kattokaltevuudet.
Tutustu palveluun
Peltikatot
Palvelutarjontaamme sisältyvät myös konesaumapeltikatot ja teräsprofiilikatot – oli sitten kyse uudisrakentamisesta tai saneeraamisesta.
Tutustu palveluun
Elementtikatot
Kattoelementeillä rakennus saadaan säältä suojaan tehokkaasti ja nopeasti. Toteutamme elementtikattoja sekä kylmistä että lämpimistä kattoelementeistä.
Tutustu palveluun